6 روش برای سفت شدن صورت و دیرتر پیر شدن

3. استفاده صحیح از آرایش

ترفند های آرایشی زیادی وجود دارد که می تواند صورت را لاغرتر از آنچه هست نشان دهد. این ترفند ها چندین کیلو از صورت کم خواهد کرد. می توانید به خط فک و آرواره برنزه بزنید، به گزارش نیک صالحی به طوری که آرواره بیشتر زاویه دار شود و یا می توان از کرم پودر و کانسیلر تیره تری در چانه زده و آن را با رنگ گردن آمیخته کنید. یکی دیگر از این ترفند ها آن است که با استفاده ماهرانه از ریمل، خط چشم و سایه ، چشم ها را درشت تر نشان دهید.

4. استفاده از کرم ضد آفتاب

اشعه های مضر ماوراء بنفش تاثیر مخربی بر پوست داشته و منجر به چین و چروک و افتادگی پوست می شود. همیشه پیش از رفتن در بیرون و قرار گرفتن در معرض نور خورشید از ضد آفتاب برای محافظت پوست استفاده کنید تا پوستتان را سفت نگاه دارید.

5. ماساژ صورت

ماسک و ماساژ صورت نقش بسیار مهمی را در داشتن صورتی متناسب ایفا می کند. به گزارش نیک صالحی ماساژ می تواند مانند قالبگیری عمل کرده و به راحتی می توانید آن را در خانه با روغن نارگیل ، کرم ها، آواکادو یا روغن بادام انجام دهید. ماساژ صورت با روغن ها ، فرایند گردش خون را در تحریک کرده و خاصیت ارتجاعی پوست را حفظ می کند.

اطلاعات جانبی.....

(روغنی که از گیاه اسطوخودوس تهیه می شود از انواع روغن های شاداب کننده و مفید برای انواع پوست به شمار می رود .

ترکیبات موجود در این گیاه خاصیت ضد التهابی داشته و استفاده از ان برای پوستهای حساس افتاب سوخته یا درمان گزیدگی ناشی از نیش حشرات مفید شناخته شده است .

همچنین مصرف روغن اسطو خودوس درمان مناسبی برای کاهش قرمزی – تورم – خارش و التهاب پوست در افراد مبتلا به الرزی محسوب می شود .

این روغن سریع جذب پوست شده و به شفاف و نرم شدن پوست کمک می کند . روغن اسطو خودوس خاصیت ضد استر داشته و برای بهبود ترک پا موثر است .

ماساز صورت با استفاده از این روغن در حمام باعث لایه برداری خفیف پوست و زدودن سلولهای مرده پوست می شود .

افزایش جریان خون کاهش دردهای عضلانی جلوگیری از بی خوابی کاهش احتمال ابتلا به بیماریهای تنفسی از خواص استشمام رایحه این روغن و استفاده از ان به عنوان روغن بدن است . تحقیقات نشان می دهد مخلوط این روغن با روغن بابونه در کاهش چروک های پوستی و درمان اگزمای پوستی موثر است )6. انجام ورزش های صورت 

شماری از ورزش های صورت وجود دارد که می توانید در هر جایی آنها را انجام دهید، در خانه، اداره و یا حتی هنگام سفر. این ورزش ها عضلات صورت را سفت تر و شکیل تر خواهد کرد. می توانید ورزش هایی برای فک، پیشانی، گردن، گونه و لب ها انجام دهید. برای مثال برای پیشانی ، هر دو انگشت اشاره را زیر ابروها قرار داده ، سپس چشمها را ببندید و با انگشت ها سعی در پایین آوردن به سمت چشم ها کنید و هم زمان ابروها را بالا ببرید. این ورزش ساده تا 10 دقیقه هر روز می تواند نتیجه حیرت انگیزی داشته باشد.

/ 2 نظر / 104 بازدید
دخترسنگ

برای ماساژ ضورت چه روغنی بهتره ؟

لیلا

جالب بود