۵ ترکیب گیاهی عالی برای تقویت مو

رزماری و مریم گلی:

استفاده ماهانه از این گل ها، به طور چشمگیری مو را تیره و آن را تقویت می کند. برای تهیه این محلول، ۲ پیمانه مریم گلی تازه یا خشک، یک و نصف پیمانه رزماری تازه یا خشک و یک قاشق غذاخوری سرکه سیب را در قابلمه ای بریزید و تا لب گل ها را با آب بپوشانید و پس از به جوش آمدن، حرارت را کم کنید و بگذارید به آرامی بجوشد. در صورت نیاز آب بیشتری به آن اضافه کنید. این آب باید به مدت ۶ ساعت روی حرارت کم بجوشد. پس از ۶ ساعت آن را از صافی رد کنید، سرکه سیب به آن اضافه و خوب مخلوط کنید. پس از شامپو کردن مو را با این ماده بشویید.

چای سیاه اصل:

چای سیاه مو را تیره و آن را تقویت می کند. ۳ قاشق غذاخوری چای را در ۳ پیمانه آب جوش به مدت ۳۰ دقیقه دم کنید. پس از شامپو کردن، مو را با این مواد بشویید و بگذارید این محلول به مدت ۱۰ دقیقه روی موها بماند سپس با آب تمیز موی خود را بشویید.

حنا بدون رنگ:

با حنا می توان در موها رنگ قرمز و قهوه ای ایجاد کرد. اما حنای بدون رنگ باعث تقویت و استحکام ریشه مو شده و همه میکروب ها را از میان بر می دارد. بگذارید مواد به مدت ۱ تا ۲ ساعت بماند. در این مدت مطمئن شوید که مواد رنگ زیادی از خود پخش نکرده باشند . حنا را به مو بمالید و با پلاستیک ببندید. پس از مدتی (بین ۲۰ دقیقه تا ۲ ساعت) موها را بشویید. بهتر است از مدت زمان کم شروع کرده و به مرور زمان را افزایش دهید.

پوست گردو برای تیره کردن و تقویت مو:

پوست گردو برای تیره کردن و تقویت مو بسیار موثر است. اما از آن جا که رنگ می دهد هنگام کار کردن با آن از دستکش استفاده کنید. برای تهیه مواد، ۲ قاشق غذاخوری پوست گردوی خرد شده را در پارچه ببندید و در ۳ پیمانه آب جوش به مدت ۲۴ ساعت قرار دهید. پس از شامپو کردن، مو را با آب پوست گردو بشویید. مواظب رنگ دادن آن روی موهای خود باشید! هدف ما تقویت موهای شماست نه از بین بردن روح شما!!

/ 0 نظر / 17 بازدید