زندگی

۳۶ روش برای جذابیت بیشتر
نویسنده : مرضیه رضوانی - ساعت ۱:۳۱ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۳/٢/٢٢
 

راه جذب دیگران دوست داشتن خویشتن است. افراد جذاب به قضاوت در مورد خود و دیگران نمی اندیشند. آنها نشانه های عشق را در میابند. در مورد عشق می اندیشند و با هر عملشان عشقشان را بیان میکنند. دیپاک چوپرا

 

این یک واقعیت است که ما میخواهیم مردم دوستمان داشته باشند و وقتی میگوییم اهمیتی ندارد که مردم در موردمان چه فکر میکنند حقیقت را نگفته ایم.

همه ما آرزو داریم که دوستمان بدارند، به ما احترام بگذارند و به دید مثبت در ما بنگرند . تعاملات انسانی ما برای ایجاد احساس خوب بودن، عزت نفس و شادی حیاتی هستند. وقتی متوجه میشویم که شخصی ما را دوست ندارد یا به طریقی از ما دوری میکند احساسات متفاوتی به سراغمان می آید از خشم و عصبنیت گرفته تا غمی ژرف و ناراحتی بی انتها.

هر یک از ما که تلاش کرده در نظر همه جذاب و دوست داشتنی باشد سرانجام به این نتیجه رسیده که این تلاشی خسته کننده و بیهوده است.

غیر ممکن است که دیگران را مجبور به دوست داشتنتان کنید زیرا حتی اگر موفق هم بشوید سرانجام در این روند خودتان را گم میکنید. وقتی شما سعی میکنید آنچه باشید که دیگران میخواهند و یا برای تحت تاثیر قرار دادن دیگران نقش بازی کنید معمولا کسانی که آرزو میکنید جذب شما شوند از شما دور میشوند زیرا نسبت به شما احساس بیگانگی میکنند.

راه جذب دیگران در این است که کاری انجام دهیم که واقعا سخت باشد و این نیازمند این است که در درجه اول خود را دوست داشته باشیم و به خود احترام بگذاریم.


 
 
10 تاثیر عجیب کم خوابی بر بدن
نویسنده : مرضیه رضوانی - ساعت ۱۱:٥۱ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۳/٢/٢٢
 

 

حتما می دانید که کم خوابی شما را بداخلاق و کلافه می کند. اما شاید ندانید که این کم خوابی روی حافظه، وزن بدن، سلامتی، ظاهر شما و حتی رابطه جنسی شما با همسرتان تأثیر می گذارد. در این مطلب 10 اثر عجیب و خطرناک کمبود خواب را برایتان بیان می کنیم.


1- کم خوابی باعث بروز حوادث می شود.
کمبود خواب عامل برخی از بزرگ ترین حوادث ناگوار در طی تاریخ بوده است، مثل بحران هسته ای چرنوبیل در سال 1986.
همچنین کم خوابی یک خطر جدی برای رانندگی در جاده هاست. خواب آلودگی زمان واکنش راننده را آهسته می کند، مثل اینکه فردی در حالت مستی رانندگی کند.تخمین زده می شود که خستگی و خواب آلودگی هر ساله عامل صد هزار تصادف خودرو و 1550 مرگ ناشی از تصادفات رانندگی در ایالت متحده است.این مشکل در بین افراد کمتر از 25 سال بیشتر است.
بررسی ها نشان داده است که کم خوابی و کاهش کیفیت خواب باعث تصادفات رانندگی و آسیب های شغلی می شود.در یک بررسی معلوم شد کارگرانی که از خواب آلودگی شدید در طی روز شکایت داشتند، بیشتر دچار حوادث کاری می شدند و در هر حادثه، تعداد روزهای بیشتری بیمار بودند.


 
 
برای هضم غذای سنگین کیوی بخورید
نویسنده : مرضیه رضوانی - ساعت ٢:٠٢ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۳/٢/۱۳
 

برای هضم غذای سنگین کیوی بخورید

در این نوشته قصد داریم تا خواص درمانی کیوی و تاثیر آن بر سلامتی انسان را مورد بررسی قرار دهیم

میوه کیوی برای اولین بار در جنوب چین پیدا شد و میوه ملی این کشور محسوب می شود. کیوی طعم لذیذ و همچنین ماندگاری طولانی دارد و غنی از ویتامین های AEC و فیبر است. ویتامین C موجود در آن ۲ برابر پرتقال، ۳ برابر انبه، ۱۱ برابر موز و ۱۶ برابر سیب است.
کیوی میوه ای کم چرب و با قند پایین و بدون کلسترول است.
بیشتر میوه ها دارای یک یا ۲ نوع ماده مغذی است در حالی که این میوه سرشار از مواد مغذی متعدد است.در فهرست میوه های دارای سدیم پایین و پتاسیم زیاد، کیوی در صدر قرار دارد.

● خواص کیوی:
این میوه مانع جهش یافتن ژن های سرطان زا می شود.

عصاره این میوه از بروز ملانوما(نوعی سرطان پوست) پیشگیری می کند.

روی موجود در کیوی در تولید تستسترون به بدن کمک می کند. برای پسران و مردان و همچنین سلامت مو، پوست دندان و ناخن مفید است.

برای حذف پروتئین، پس از صرف یک وعده غذای سنگین کیوی بخورید.

ماده ای به نام «اینوسیتول» موجود در آن احتمال بروز سرطان را کاهش می دهد.

برای تقویت چشم مفید است.

احساس خستگی، ضعف و گرفتگی عضلانی با خوردن کیوی که سرشار از پتاسیم است، برطرف می شود.

ویتامین E موجود در آن برای پیشگیری از چین و چروک و بهبود ظاهر پوست موثر است.

منگنز موجود در آن میزان قند خون را تنظیم می کند.

کلسیم این میوه نقش مهمی در بند آوردن خون و شکل گیری استخوان دارد.

از بروز آسم پیشگیری می کند.

محققان معتقدند، مصرف روزی یک عدد کیوی ، ۱۰ تا ۲۰ درصد ماده معدنی، ویتامین C و فیبر بدن را تامین می کند.

مصرف یک عدد کیوی هر روز صبح مانند آسپرین برای سلامت قلب مفید است.

ویتامین C موجوددر آن، سیستم دفاعی بدن را تقویت می کند.


 
 
داستان آموزنده شاهین چنگیز خان مغول و مجسمه ی طلایی آن
نویسنده : مرضیه رضوانی - ساعت ۱۱:۳٢ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۳/٢/۱۳
 

 

 

یک روز صبح، چنگیزخان مغول و درباریانش برای شکار بیرون رفتند.

همراهانش تیرو کمانشان را برداشتند و چنگیزخان شاهین محبوبش را روی ساعدش نشاند. شاهین از هر پیکانی دقیق تر و بهتر بود، چرا که می توانست در آسمان بالا برود و آنچه را ببیند که انسان نمی دید.

آن روز با وجود تمام شور و هیجان گروه، شکاری نکردند. چنگیزخان مایوس به اردو برگشت، اما برای آنکه ناکامی اش باعث تضعیف روحیه ی همراهانش نشود، از گروه جدا شد و تصمیم گرفت تنها قدم بزند.

بیشتر از حد در جنگل مانده بودند و نزدیک بود خان از خستگی و تشنگی از پا در بیاید. گرمای تابستان تمام جویبارها را خشکانده بود و آبی پیدا نمی کرد، تا اینکه رگه ی آبی دید که از روی سنگی جاری بود. خان شاهین را از روی بازویش بر زمین گذاشت و جام نقره ی کوچکش را که همیشه همراهش بود، برداشت. پرشدن جام مدت زیادی طول کشید، اما وقتی می خواست آن را به لبش نزدیک کند، شاهین بال زد و جام را از دست او بیرون انداخت.

چنگیز خان خشمگین شد، اما شاهین حیوان محبوبش بود، شاید او هم تشنه اش بود.

جام را برداشت، خاک را از آن زدود و دوباره پر کرد. اما جام تا نیمه پر نشده بود که شاهین دوباره آن را پرت کرد و آبش را بیرون ریخت.

چنگیزخان حیوانش را دوست داشت، اما می دانست نباید بگذارد کسی به هیچ شکلی به او بی احترامی کند، چرا که اگر کسی از دور این صحنه را می دید بعد به سربازانش می گفت که فاتح کبیر نمی تواند یک پرنده ی ساده را مهار کند.

این بار شمشیر از غلاف بیرون کشید، جام را برداشت و شروع کرد به پر کردن آن. یک چشمش را به آب دوخته بود و دیگری را به شاهین. همین که جام پر شد و می خواست آن را بنوشد، شاهین دوباره بال زد و به طرف او حمله آورد. چنگیزخان با یک ضربه ی دقیق سینه ی شاهین را شکافت.ولی دیگرجریان آب خشک شده بود. چنگیزخان که مصمم بود به هر شکلی آب را بنوشد، از صخره بالا رفت تا سرچشمه را پیدا کند. اما در کمال تعجب متوجه شد که آن بالا برکه ی آب کوچکی است و وسط آن، یکی از سمی ترین مارهای منطقه مرده است. اگر از آب خورده بود، دیگر در میان زندگان نبود. خان شاهین مرده اش را در آغوش گرفت و به اردوگاه برگشت. دستور داد مجسمه ی زرینی از این پرنده بسازند و روی یکی از بال هایش حک کنند:

 

یک دوست، حتی وقتی کاری می کند که دوست ندارید، هنوز دوست شماست.

 

و بر بال دیگرش نوشتند:

 

هر عمل از روی خشم، محکوم به شکست است

 
 
راز لاغری و لاغر ماندن برخی از افراد چیست؟
نویسنده : مرضیه رضوانی - ساعت ۱۱:٠٠ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۳/٢/۱۳
 

شاید برای شما نیز سوال باشد که افراد لاغر چه راز نهانی دارند ، چرا برخی افرا هیچگاه دچار چاقی و اضافه وزن نمی شوند ، قصد داریم در این مطلب از این راز پرده برداریم و به شما 10 غذایی که افراد لاغر از آن استفاده می کنند را معرفی کنیم. در حقیقت ادعای رژیم های با کالری منفی و مواد غذایی چربی سوز بر این اساس است که این دسته از مواد غذایی ضمن آن که کالری پایینی دارند، بیشتر انرژی آن ها صرف هضم و جذب می شود. در نتیجه خوردن آن ها نه تنها کالری به بدن اضافه نمی کند بلکه مقداری انرژی نیز برای متابولیسم آن ها از ذخایر انرژی بدن گرفته می شود و برخی در ادامه نیز چنین نتیجه گیری کرده اند که هر چقدر بخواهید می توانید از این مواد غذایی مصرف کنید و همچنان وزن خود را کاهش دهید.

 

1. سیب، میوه سلامت : خودش شکم دارد ولی شکم شما را کوچک می کند

اگر برنامه غذایی تان را به گونه ای تنظیم کنید که روزانه یک سیب بخورید، سخت تر چاق می شوید. مثلا افرادی که قبل از هر وعده غذایی خود یک سیب گاز می زنند کالری کمتری دریافت می کنند. علاوه بر این ها سیب حاوی آنتی اکسیدان هایی است که به فرآیندهای سوخت و ساز بدن کمک می کند و مانع شکم آوردن می شود.

اگر به دنبال یک میان وعده کم کالری هستید، حتما سیب را در برنامه غذایی تان قرار دهید.


 
 
روش مراقبت از پوستهای نرمال
نویسنده : مرضیه رضوانی - ساعت ۱٠:۳٩ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۳/٢/۱۳
 

 

 

کسانی که پوست نرمال دارند خوش شانس هستند البته باز هم باید مراقب پوست خود باشند،توصیه های دکتر هال متخصص پوست را در مورد پوست های نرمال بخوانید .

پوست هم با تغییر فصل و تغییر هورمون ها و عوامل دیگر دستخوش تغییرات می شود . البته ژنتیک هم در بروز برخی بیماری های پوستی مانند اگزما و آکنه نقش قابل توجهی دارد (ممکن است والدین خود را به خاطر مشکلات پوستی سرزنش کنید). اما سبک زندگی ما و اینکه چگونه از پوست خود مراقبت نماییم از جمله عواملی است که در کیفیت پوست ما موثر است. استفاده بیش از حد از برخی محصولات آرایشی و بهداشتی میتواند سلامت پوست شما را تهدید کند. برای مثال مصرف بی رویه رتینوئید با درصد بالا، پوست طبیعی شما را به پوست حساس و آسیب پذیر تبدیل خواهد کرد.