زندگی

نوشابه
نویسنده : مرضیه رضوانی - ساعت ۱٠:٤٩ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۳/۱/٢٠
 


 
 
ادویه­جات چربی سوز
نویسنده : مرضیه رضوانی - ساعت ۱٠:٠٦ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۳/۱/٢٠
 

 

 

ادویه­جات چربی سوز در سبد تغذیه روزانه راهی بی خطر و بسیار مفید برای از بین بردن چربی های بدن و لاغری است. در این مقاله به بررسی برخی ادویه جات چربی­سوز خواهیم پرداخت.

• فلفل قرمز: فلفل یه مولد حرارتی است که سوخت و ساز بدن را تا 5 درصد افزایش می دهد و به بدن کمک می کند تا کالری بیشتری بسوزاند. همچنین با تحریک پروتئین های مفید مانع تجمع چربی ها در بدن میشود.

• دارچین: دارچین علاوه بر خاصیت افزایش سوخت و ساز بدن، افزایش سوخت وساز گلوگز را تا 20 درصد را نیز به همراه دارد که به میزان قابل توجهی موجب کاهش قند خون می شود.

• فلفل سیاه: تاثیر مصرف فلفل سیاه بر بدن همانند 20 دقیقه پیاده روی می باشد و موجب افزایش متابولیسم و کاهش وزن میشود.

• زردچوبه: زردچوبه یکی از قوی ترین آنتی اکسیدان ها میباشد. کورکومین موجود در زردچوبه برای درمان و پیشگیری چاقی مزمن مفید میباشد.

• زنجبیل: زنجبیل را به عنوان یک مولد گرما میشناسند که موجب افزایش سوخت و ساز در بدن میگردد. زنجبیل نقش کاهنده اشتها را نیز داراست.

• هل: هل یک ادویه معطر با طعم تند و شیرین یکی دیگر از مولدان گرما در بدن می باشد که به بدن در افزایش متابولیسم کمک میکند.

• زیره سبز: زیره برای هضم و افزایش انرژی گیاهی مفید است. کنترل کننده قند خون، افزایش دهنده حافظه و ضد استرس قوی میباشد


 
 
6 باور برای سالی موفق
نویسنده : مرضیه رضوانی - ساعت ۳:۱٥ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۳/۱/۱٧
 

 

دیگر واقعا سال جدید شروع شده است، سالی که باید پر از موفقیت و سرشار از تجربه های نیرومندی برای ما باشد، به هیچ چیز جز این فکر نخواهیم کرد، خواندنی ها پیشنهاد می کند تا 6 باور برای سالی موفق را درون خود ایجاد کنید و با تفکر و پختگی در مسیر موفقیت گام بردارید.

1- انتظاراتتان را کم کنید.

می‌توانید انتظارات معقولی از اتفاقاتی که دوست دارید بیفتد داشته باشید اما هیچ تضمینی برای آن نتیجه وجود ندارد. کم کردن انتظاراتتان با نداشتن توقع در روابط، کار یا موقعیت‌های زندگی به شما کمک می‌کند هر چه برایتان پیش می‌آید را بپذیرید. وقتی توقعاتتان معقول باشد و یک نتیجه خاص و مشخص را انتظار نداشته باشید، بهتر می‌توانید با تغییراتی که بر سر راهتان قرار می‌گیرد کنار بیایید. اما انتظارات غیرمعقول از زندگی، اکثر اوقات با فقدان، ناامیدی و درد خاتمه می‌یابد.

2- تغییر را دریابید.

آگاه باشید که تغییر می‌تواند در زندگیتان اتفاق بیفتد. این یعنی بفهمید که اوضاع از آنچه که الان هست متفاوت خواهد شد. درک و دریافت تغییر به آن اجازه رخ دادن بعد از آشکار شدن می‌دهد به جای اینکه با دید انکار و مقاومت با آن برخورد کنید.